Praha Noviny

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Ďáblicích

Pražský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z jednotlivých pražských čtvrtí z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik a archivů, necháme si vyprávět od místních obyvatel. V dalším díle, který vyjde v pátek 19.října, se podíváme do Ďáblic!

Ukončete kauzu Lidový dům, vyzvali ČSSD dědicové právníka Zdeňka Altnera

Dědicové advokáta Zdeňka Altnera vyzvali ČSSD k ukončení kauzy Lidový dům. Straně nabízejí čtyřměsíční lhůtu k zaplacení dlužné částky, pokud sociální demokracie stáhne dovolání proti rozsudku městského soudu z března 2016. Soud tehdy rozhodl, že strana musí Altnerovi zaplatit téměř 338 milionů korun za zastupování strany ve sporu o Lidový dům, kde má partaj své sídlo.

Červenec byl nejvytíženější v historii letiště. Vzrostl zájem i o dálkové lety

Z Prahy se vydává do světa stále více cestujících. Letiště Václava Havla zaznamenalo další nárůst v počtu odbavených lidí - během letní špičky, tedy od července do září, prošlo pražským letištěm 5 484 272 cestujících. Červenec byl se skoro dvěma miliony dokonce nejvytíženějším měsícem v historii letiště.

Praha otevřela lávku na železničním mostě. Původní barva byla jedovatá

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Technická správa komunikací hlavního města Prahy (TSK) po více než deseti měsících otevřela pro pěší a cyklisty lávku podél vyšehradského železničního mostu přes Vltavu mezi Výtoní a Smíchovem. Oprava druhé lávky začne na jaře příštího roku.

ODS stáhla nabídku na koalici změny v Praze 8. Vadil jí místostarosta Vilgus

Občanští demokraté v Praze 8 stáhli nabídku Pirátům a sdružení Osmička žije na vznik tzv. koalice změny, ve které by v radě nebyla ODS, ale pouze podporovala radní zmíněných dvou stran. ČTK to ve čtvrtek řekli předseda zastupitelů ODS Ondřej Gros a lídryně Pirátů Alice Hamalová.

Lipenecká škola oslaví v sobotu 150. výročí. Děti si zkusí, jak se psalo brkem

Už tuto sobotu, 20. října, oslaví Základní škola Praha-Lipence 150. výročí svého založení. Pro všechny příchozí, místní i přespolní, je připraven bohatý program.

Nová koalice v Praze 5 podepsala smlouvu. Starostou bude Daniel Mazur

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO v Praze 5 podepsali koaliční smlouvu. Městská část o tom informovala na svých webových stránkách a potvrdil to budoucí starosta Daniel Mazur. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Aukce nabídnou milionová díla Toyen, Štyrského, Čapka i Karla Gotta

Obrazy slavných a mezi českými sběrateli oblíbených autorů nabídne aukce, která se bude konat v Praze 28. října. Plátna Toyen, Jindřicha Štyrského a Antonína Procházky navíc pocházejí ze sbírky rakouského sběratele Iva Rottera a byla dlouhodobě vystavena v rakouské Národní galerii Belvedere ve Vídni a na mnoha dalších výstavách v zahraničí.

ADHD v jevištním podání Cirku La Putyka bude mít premiéru

Poruše pozornosti s hyperaktivitou neboli ADHD se věnuje nové představení Cirku La Putyka. V režii Rostislava Nováka ml. bude mít premiéru v pražských Jatkách78 tuto neděli.

Primátorský kandidát Zdeněk Hřib prošel projekty, které vyvolávají řadu otazníků

Udělám z Prahy moderní digitální metropoli, v níž se nebude krást, prohlásil žhavý kandidát na primátora za Piráty Zdeněk Hřib. Problém je v tom, že se v jeho životopise najdou projekty, které vyvolávají celou řadu otazníků. Některé dokonce vyšetřuje policie.

Výměna pražců v metru přinese další výluky, ačkoli pracovat se bude i v noci

Pražský dopravní podnik chce zvýšit tempo, jakým mění dřevěné pražce v nejstarších úsecích metra na trasách A a C. Kvůli tomu vypsal novou zakázku za 200 milionů korun, ve které chce najít firmu na výměnu pražců na další čtyři roky.

Divadlo Spejbla a Hurvínka chystá představení pro dospělé

Dejvické Divadlo Spejbla a Hurvínka letos oslavuje 45 let působení Martina Kláska na scéně. V rámci jubilea uvede 7. listopadu a 5. prosince jeho první představení pro dospělé s názvem S+H - "Ve dvou se to lépe…". Divadlo zároveň chystá na konec roku inscenaci v němčině i spolupráci se školami.

Čižinský útočí: ODS je napojená na kmotry. Udženija: Chaos v Praze je jeho vina

Ačkoliv všichni tři lídři z chystané vládnoucí koalice na pražském magistrátu budou chtít udržovat korektní a konstruktivní vztahy s opozicí, kandidát na primátora z hnutí Praha sobě a poslanec Jan Čižinský během povolebního vyjednávání v médiích nelichotivě hovoří hlavně o ODS. Na jeho útoky zareagovala předsedkyně zastupitelů vítězné strany Alexandra Udženija.

Otevře se pěší lávka na železničním mostě. Omezení je naopak na Hlávkově mostě

Něco za něco. Pražanům se sice ve čtvrtek otevře jedna ze dvou lávek pro pěší a cyklisty na legendárním železničním mostě, který spojuje Výtoň se Smíchovem v oblíbené části náplavky. Jenže už od konce ranní středeční špičky práce na Hlávkově mostě mezi Karlínem a Holešovicemi komplikují dopravu.

Česko navštíví francouzský prezident Macron. Sejde se se Zemanem i Babišem

Nejen americký ministr obrany James Mattis, ale také francouzský prezident Emmanuel Macron navštíví v blízké době Českou republiku. Podle České televize do Prahy zavítá 27. října, kam přicestuje ze Slovenska. V české metropoli se setká s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. 

Oslavy 100 let republiky vyvrcholí v Praze ohňostrojem. Zapějí Gott i Kubišová

Národní oslavy výročí 100 let od vzniku Československa vyvrcholí o víkendu 27. až 28. října v Praze. Na několika scénách se představí čeští a slovenští interpreti, kromě koncertů lidé uvidí výstavy, speciální expozice nebo vojenské přehlídky. Vrcholem oslav bude velký ohňostroj pod Letnou, který začne 28. října symbolicky v 19:18 hodin. Program ve středu na tiskové konferenci představili organizátoři akcí. Všechny akce budou přístupné zdarma.

Uber zvyšuje bezpečnost uživatelů. Aplikace bude mít nouzové tlačítko

Americká firma Uber, jejíž hodnota na akciové burze stále stoupá až do bilionových částek, oznámila rozšíření bezpečnostních prvků Safety Toolkit, které se postupně dostanou ke všem uživatelům alternativní taxislužby. Uber v Česku jezdí pouze v Praze, podobně jako konkureční Taxify čelí protestům taxikářů i snahám o regulaci ze strany vlád či městských samospráv.

Praze 15 bude vládnout ANO, ODS a TOP 09, starostou zůstane Wenzl

Koalici v Praze 15 vytvoří ANO, ODS a TOP 09. Informovali o tom zástupci hnutí ANO a uskupení Patnáctka náš domov, které volby vyhrálo, ale skončí v opozici. Starostou zůstane Milan Wenzl (ANO), který městskou část řídil i v uplynulém volebním období. Koalice bude mít v 31členném zastupitelstvu 19 hlasů.

DPP pokročil v přípravě trolejbusové linky do Miškovic, počítá s kloubovými vozy

Pražský dopravní podnik (DPP) pokročil s přípravou elektrifikace dnešní autobusové linky číslo 140. Autobusy na lince z Palmovky přes Letňany a Čakovice až do Miškovic by měly být v blízké budoucnosti nahrazeny kloubovými trolejbusy, které část trasy pojedou na baterie.

Muzikál Legenda jménem Holmes se představí v Karlíně

Muzikál Legenda jménem Holmes z autorské dílny hudebníka a skladatele Ondřeje Gregora Brzobohatého má už zítra premiéru v Hudebním divadle Karlín. V hlavní roli se představí Vojtěch Dyk.
Syndikovat obsah